VMG grupė Akmenėje pradėjo  naujos gamyklos statybas

VMG grupė Akmenėje pradėjo naujos gamyklos statybas

2019-02-15

 Kitų metų pradžioje Akmenės laisvojoje ekonominėje zonoje pradės veikti viena pajėgiausių ir moderniausių pasaulyje medienos drožlių plokštės gamyklų.

 

      Akmenės laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) VMG grupės statoma naujoji  gamykla bus ne tik viena pajėgiausių Europoje, bet ir viena moderniausių pasaulyje, per metus gebanti dirbti 600 tūkst. m3 gamybiniu pajėgumu. Tai užtikrinti padės šiuo metu čia diegiama pati naujausia Vokietijos gamintojo „Siempelkamp“ įranga. Tokia  išskirtinė įranga suteiks galimybes tapti vienais pirmųjų pasaulyje, gaminančiais 3 mm plonumo  plokštes, kurios galės pakeisti sunkesnę ir daugiau žaliavos sąnaudų reikalaujančią medienos drožlių plokštę.

      Naujojoje gamykloje darbuosis 140 žmonių – didžioji dalis jų dirbs visiškai automatizuotų staklių operatoriais. Automatizuotos gamyklos išskirtinumą kuria ne tik jos pajėgumas, bet ir įranga.

      Planuojama, kad 140 mln. Eur kainuosianti VMG grupės gamykla pradės veikti jau 2019  metų pradžioje, o po  kurio laiko šalia jos iškils ir korpusinių baldų gamykla, į kurią ketinama  investuoti dar 60 mln. Eur.

      Su VMG grupės  įmone bendradarbiaujantys „Lietuvos geležinkeliai“ iki rugsėjo 10 d. baigs tiesti naują magistralinio geležinkelio atkarpą nuo Alkiškiai–Karpėnai ruožo iki Akmenės LEZ, kurioje taip pat įrengs privažiuojamąjį kelią. Geležinkeliu technologinė mediena į gamyklą atkeliaus ne tik iš Lietuvos, bet ir kaimyninės Baltarusijos.

      Akmenės rajonas pasirinktas norint prisidėti prie Lietuvos regionų vystymosi ir atskirties tarp didžiųjų miestų ir rajonų mažinimo. Pernai kartu su kitais medienos perdirbėjais, švietimo ir mokslo įstaigomis, miškų savininkais bei savivaldybėmis buvo įkurtas medienos klasteris. Norime, kad kuo daugiau aukštos pridėtinės vertės medienos gaminių būtų pagaminama čia, Lietuvoje. Kuo daugiau medienos bus ne išvežama į kitas šalis, o apdirbama Lietuvoje, tuo didesnė nauda šaliai. Taip šalyje kuriamos darbo vietos, valstybė surenka mokesčius, o vietos verslai gauna galimybes augti. 

https://www.vz.lt/pramone/2019/07/09/vmg-medzio-drozliu-plokstes-gamyklos-statyba-nuotraukose