Lietuvos pramonės proveržį paspartins VMG grupės kuriamas inovacijų parkas

Lietuvos pramonės proveržį paspartins VMG grupės kuriamas inovacijų parkas

2021-10-06

Simbolinės kapsulės įkasimu Klaipėdos rajone ketvirtadienį pažymėta moderniausio Baltijos šalyse pramonės inovacijų parko „VMG Technics R&D Park“ statybų pradžia. Šiame parke bus kuriami ir diegiami automatizavimo bei robotizavimo sprendimai, prisidėsiantys prie šalies pramonės technologinio konkurencingumo. Projektą vystanti tarptautinė investicinė VMG grupė jį užbaigti ketina jau kitąmet.

„VMG Technics R&D Park“ parkas pradėtas statyti Klaipėdos rajone, Dirvupių kaime, greta automagistralės Vilnius-Klaipėda. VMG grupė į projektą investuos iki 30 mln. eurų bei sukurs per 150 naujų aukštos pridėtinės vertės darbo vietų.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija rugpjūtį šiam parkui suteikė stambaus investicinio ir valstybei svarbaus projekto statusą.

Merai: investicijos naudingos regionui

Klaipėdos savivaldybės mero Vytauto Grubliausko teigimu, buvusio aerouosto teritorijoje statomas pramonės inovacijų parkas taps simboliniais vartais į miestą, o investicijos bus reikšmingos uostamiesčiui ir visam Klaipėdos regionui.

„Tai – ne tik darbo vietos, ne tik pačios pažangiausios technologijos, bet ir įspūdinga išskirtinė galimybė jauniems ir naujiems talentams, jų gebėjimams ir vizijoms tapti realybe čia ir dabar. Simboliška, kad pakilimo takas veržliems ir ambicingiems Lietuvos ir Klaipėdos ateities kūrėjams ir bus tikrajame buvusios aviaeskadrilės pakilimo take – teįkvepia visus juos ši prasminga ir dinamiška simbolika“, – sako V. Grubliauskas.

Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas teigia, kad šio parko atsiradimas duos daug naudos rajonui.

„Tai ne tik investicijos ir darbo vietos, bet ir naujų specialistų ruošimas, kuris yra labai svarbus, siekiant, kad rinkoje atsirastų kuo daugiau aukštos kvalifikacijos darbuotojų.  Tai puikus socialiai atsakingo verslo pavyzdys ir džiugu, jog toks verslas kuriasi būtent Klaipėdos rajone“ – sako B. Markauskas.   

Kurs išmaniąsias pramonės technologijas

Pasak investuotojo ir vienintelio VMG grupės akcininko Sigito Paulausko, modernus „VMG Technics R&D Park“ parkas suvienys ekspertus ir mokslininkus, orientuotus į 4-osios kartos technologinę revoliuciją bei prisidės prie pramonės ir šalies konkurencingumo didinimo.

 

„Sėkmingai įgyvendinus šį projektą Klaipėda turėtų virsti tarptautiniu pramonės inovacijų centru. Darni inovacijų ekosistema, ugdomi talentai ir išmaniausios pramonės technologijos, kurios bus kuriamos čia,  prisidės prie Lietuvos ekonomikos augimo“, – teigia S. Paulauskas.  

Parke bus gaminami pramonei skirti standartiniai ir nestandartiniai automatinių sistemų gaminiai, metalo konstrukcijos, vykdoma pramoninių robotizacijos sprendimų integracija į gamybai skirtus technologinius įrenginius.

S. Paulausko teigimu, diegiami inovatyvūs technologiniai sprendimai užtikrins, kad „VMG Technics R&D Park“  parke vykdoma veikla būtų draugiška aplinkai.

Pramonės inovacijų parko statinių plotas sieks 17.580 kv. metrų, iš kurių 15.560 kv. metrų sudarys gamybinės – sandėliavimo patalpos, 3.736 kv. metrų – administracinės patalpos ir 1.684 kv. metrų – techninės, administracinės patalpos. Bendras parko plotas sieks beveik 21.000 kv. metrų.

Ugdys talentus

Parke taip pat bus įkurta 400 kv. metrų mokymo erdvė, kurioje veiks pažangi pramonės inovacijų laboratorija. Joje, bendradarbiaujant su šalies aukštojo ir profesinio mokymo įstaigomis, bus ugdomi nauji specialistai.

„Tikime, kad šiame parke suvieniję ekspertus ir mokslininkus bei nuolat ugdydami naujus talentus sulauksime naujų išradimų, kurie garsins Lietuvą pasaulyje ir prisidės prie pramonės pažangos“, – sako S. Paulauskas. 

„VMG Technics R&D Park“ parką plėtojanti VMG grupė yra tarptautinė investicinė kompanija, vienijanti 25 įmones, kuriose dirba daugiau nei 5 tūkst. darbuotojų.

Kompanija Baltijos šalyse, Baltarusijoje, Lenkijoje ir kitose Europos Sąjungos šalyse investuoja į medienos perdirbimą ir tvarių medienos gaminių gamybą, atsinaujinančią energetiką, ekologiškus pakavimo sprendimus, pramonės inovacijų ir technologijų vystymą, inžinerinių medienos konstrukcijų gamybą bei efektyvų infrastruktūros ir pramoninio nekilnojamojo turto valdymą.