„Lietuvos metų gaminio“ apdovanojimuose „VMG Technics” laimėjo aukso medalį

„Lietuvos metų gaminio“ apdovanojimuose „VMG Technics” laimėjo aukso medalį

2021-12-17

Tarptautinės investicinės VMG grupės įmonė „VMG Technics“ 25-ą kartą vykusiuose „Lietuvos metų gaminio“ apdovanojimuose antrus metus iš eilės pelnė aukso medalį. Šiemet auksas skirtas už „PanelSight“ sistemą.

„PanelSight“ yra skirta laminuotų medienos drožlių plokštės paviršiaus analizei. Sistema atpažįsta raštą bei spalvas ir taip atskiria defektus. Gaminys identifikuoja skilimus, plokštės spalvos defektus, laminato užteršimus, įspaudus, burbuliukus ir raukšles.

Įrenginyje įdiegtos kameros ir segmentavimo algoritmai pastebi net mažiausius neatitikimus, todėl galima pasiekti maksimalų rūšiavimo tikslumą ir išvengti broko. Integruotas statistikos modulis atvaizduoja duomenis skirtingais pjūviais: pagal laiką, pamainas, savaites, dienas, valandas ar produktus.

„VMG Technics“ inžinierių sukurto išradimo programinė įranga plačiai pritaikoma įvairiose gamybos srityse. Ji jau integruota į VMG grupės „Sakuonos“ gamyklos sauso lukšto gamybos linijas ir gelbsti tikrinant lukštus bei atrenkant jų kokybę.

„Šis apdovanojimas yra patvirtinimas, kad darbas, kuriuo kasdien gyvena mūsų komanda, yra svarbus ir vertinamas, o kuriami ir diegiami inovatyvūs technologiniai pramonės sprendimai – aktualūs ir tikslingi. Gaminiu šiuo metu domisi kiti Lietuvos baldų gamintojai. Dėl jo savybių užtikrinant kokybę, našumą ir padedant taupyti kaštus, plačios perspektyvos atsiveria ir užsienio rinkose“, – teigia „VMG Technics“ vadovas Mantas Leknius.

Per pastaruosius kelerius metus „VMG Technics“ įgyvendino daugiau nei 160 skirtingų projektų. Vieni svarbiausių – „Klaipėdos medienos“ pakavimo linijų automatizavimo darbas ir gamyklos „Sakuona“ sauso lukšto rūšiavimo linijos sukūrimas.

Praėjusiais metais Lietuvos pramoninkų organizacijos rengiamame „Lietuvos metų gaminio“ konkurse „VMG Technics“ aukso medalį pelnė už sukurtą pakuočių uždarymo-užklijavimo liniją FEFCO 410.

Tarptautinė investicinė VMG grupė vienija 25 įmones, kuriose dirba daugiau nei 5.000 darbuotojų. Jos produkcija eksportuojama į daugiau kaip 40 pasaulio šalių.

VMG grupė investuoja į medienos perdirbimą ir tvarių medienos gaminių gamybą, atsinaujinančią energetiką, ekologiškus pakavimo sprendimus, pramonės inovacijų ir technologijų vystymą, inžinerinių medienos konstrukcijų gamybą bei efektyvų infrastruktūros ir pramoninio nekilnojamojo turto valdymą.