Kroviniai į VMG grupės gamyklą N. Akmenėje pradėti gabenti geležinkeliu

Kroviniai į VMG grupės gamyklą N. Akmenėje pradėti gabenti geležinkeliu

2020-12-23

Šiemet tarptautinės investicinės VMG grupės Naujojoje Akmenėje atidaryta viena didžiausių Europoje medienos drožlių plokščių gamykla pradėjo reguliarų krovinių gabenimą geležinkeliu. VMG grupė į nuosavą riedmenų parką yra investavusi 1,2 mln. eurų.

Pasak VMG grupės generalinio direktoriaus Egidijaus Mockaus, krovinius gabenti geležinkeliu naudojant konteinerius nuspręsta atsižvelgiant į logistikos efektyvumą.

„Geležinkelio linija mums leidžia vienu metu pervežti didesnį krovinių svorį ir gerokai palengvina logistikos planavimo procesus. Be to, tai gerokai draugiškesnis aplinkai krovinių gabenimo būdas nei kelių transportas. Tai atitinka mūsų principinę poziciją visą grupės veiklą orientuoti į tvarius sprendimus.“, – sako E. Mockus.

Pirmieji konteineriai iš VMG gamyklos teritorijos išvyko praėjusios savaitės pabaigoje. Medžio drožlių plokščių gamybai reikalingos žaliavos pirmosios partijos pristatymas suplanuotas jau šią savaitę.  

Krovinių gabenimas geležinkeliu į ir iš Akmenės gamyklos vyks reguliariai. Įmonėje suplanuota aptarnauti virš tūkstančio vagonų per mėnesį.

Į gamyklą VMG riedmenimis bus gabenama gamybai reikalinga žaliava, medžio drožlės bei speciali derva, o iš gamyklos geležinkelio atšaka bus vežama čia pagaminta produkcija - medienos drožlių plokštės.

Privažiuojamąjį geležinkelį į Akmenės laisvąją ekonominę zoną (LEZ) „Lietuvos geležinkeliai“ įsipareigojo nutiesti 2018 m. pabaigoje ir tą sėkmingai įgyvendino. Šiuo metu daromas geležinkelio atšakų prailginimo ir kitų LEZ esančių teritorijų pajungimo prie geležinkelio  projektas. Šiaurės Lietuvoje įgyvendinta geležinkelio infrastruktūros plėtra leido šioje teritorijoje besiplečiantį pramonės kompleksą sujungti su magistraliniu geležinkelio tinklu.

Vieną didžiausių Europoje medienos drožlių plokščių gamyklų Akmenės laisvojoje ekonominėje zonoje VMG grupė atidarė šių metų rugsėjį. Į ją investuota 146 mln. eurų ir sukurtos 146 naujos darbo vietos. Tai didžiausia plyno lauko investicija Lietuvos istorijoje.

Į vienos aukštą pridėtinę vertę turinčios darbo vietos sukūrimą VMG grupė šiame projekte vidutiniškai investavo 1 mln. eurų.