Formuojama grupė su 1 mrld. Eur apyvarta: VMG grupės valdymas perkeltas į Lietuvą

Formuojama grupė su 1 mrld. Eur apyvarta: VMG grupės valdymas perkeltas į Lietuvą

2020-10-16

Medienos bei baldų gamybos ,,Vakarų medienos grupės“ (VMG) valdymas perkeltas į Lietuvą, VMG grupė bus valdoma per Vilniuje įregistruotą investicijų valdymo kompaniją „VMGcorp“. Iki 2025 - 2027 m. planuojama  į naujas įmones ir naujas verslo kryptis investuoti maždaug 700 mln. Eur.

„Tuo metu, kai 2009 m. mes buvome priversti investuoti ne Alytuje, o Baltarusijoje, Mogiliove, palankesnė buvo Kipro jurisdikcija. Tai lėmė geresni santykiai tarp šalių, geresnės sutartinės sąlygos“, - aiškina  Sigitas Paulauskas, vienintelis VMG grupės akcininkas.

Ligšiolinę Vakarų medienos grupę valdė Kipre veikianti kompanija „VMG Holdings“.

VMG grupė, kuri toliau vystys veiklą jau šešiomis strateginėmis kryptimis transformuojama į investicinę VMG grupę, kurios apyvarta viršys 1 mlrd. Eur.

Įgyvendinusi vieną didžiausių plyno lauko investicijų Lietuvoje - Akmenės LEZ pastačiusi medienos drožlių plokštės gamyklą, netrukus LEZ baigs statyti baldų fabriką, kuris jau po stogu. Į jį iki 2022 m. bus investuota iki 76 mln. Eurų ir sukurta apie 500 naujų darbo vietų.

2021 m. grupė pradės naujos inžinerinės medienos gamyklos statybą.

„VMG Engineered Wood“ gamins pramoninės medienos konstrukcijas mažaaukščiams ir daugiaaukščiams pastatams, kuri pakeistų gelžbetonį. Tai atitinka Europos Sąjungos Žaliąją kryptį. Gamykla projektuojama, ji bus pradėta statyti kitąmet“, - informuoja verslininkas.

Pramonės inovacijų ir technologijų krypties investicija - VMG pramonės ir verslo parke Klaipėdos rajone statoma automatizavimo ir robotizavimo sprendimų gamykla.

„Naują gamyklą pradėsime statyti šiais metais. Mes turime tiek naujos technikos kūrimo projektų, kad turime kuo greičiau pasistatyti naują gamyklą. Procesai jau surikiuoti, statybos leidimą tikimės gauti gruodžio mėnesį ir prasidės statybos“, - pasakoja VMG grupės akcininkas.

Visos gamyklos ant stogų turės saulės jėgaines, o ten, kur yra galimybės, pavyzdžiui, Akmenės LEZ, bus įrengtos ir vėjo jėgainės. Tai VMG Energy veiklos kryptis.

Planuojama, kad investicijos vien į atsinaujinančios energetikos parko plėtrą iki 2023 m. sieks apie 50 mln. Eur. Poveikį aplinkai mažinančių infrastruktūros ir nekilnojamojo turto sprendimų vystymui per artimiausius penkerius metus numatyta investuoti per 25 mln. Eur, ekologiškų inžinerinių medienos konstrukcijų gamybos plėtrai numatyta virš 150 mln. Eur.

Dar po poros metų, kaip planuojama, bus pradėta statyti ekologiškų pakavimo sprendimų gamykla - iš medienos perdirbimo atliekų, jas termiškai ir mechaniškai apdorojus, bus gaminama celiuliozė, kuri galėtų tapti plastiko pakaitalu.

Nauja grupės struktūra

„Prieš keletą savaičių pasitvirtinome strategiją, susidėliojome struktūrą, investicijų poreikį“, - teigia S. Paulauskas.

Lignum Holding Fundation turėtų apsaugoti verslo įpėdinius pagrindiniam akcininkui pasitraukus, kad būtų išvengta verslo dalybų - jie bus naudos gavėjai.

UAB ,,VAKARŲ MEDIENOS GRUPĖ" ir toliau užsiims medienos perdirbimo ir baldų pramonės verslu.

UAB VMG Lignum bus atvira - į šias bendroves bus pritraukiami investuotojai.

„Siekdami kuo greičiau įgyvendinti visus projektus, kreipiamės į investuotojus – ar tai būtų bankai, ar fondai ar kiti privatūs investuotojai“, - nurodo verslininkas.

Numatoma, kad naujos VMG grupės pardavimai iki 2025 m. augs beveik trigubai ir viršys 1,1 mlrd. Eur.

Šiuo metu VMG grupę sudaro 25 įmonės, kuriose dirba daugiau nei 4.500 darbuotojų. Kompanijų produkcija eksportuojama į daugiau kaip 40 pasaulio šalių.

2019 m. grupės nekonsoliduoti pardavimai siekė 394 mln. Eur ir per metus išaugo 13%.

Rekordines investicijas grupė atlieka Akmenės laisvojoje ekonominėje zonoje. Rugsėjį čia pristatyta  viena didžiausių plyno lauko investicijų šalies istorijoje - VMG grupės medienos drožlių plokščių gamyklą, į kurią investuota 146 mln. Eur ir sukurta 140 aukštos pridėtinės vertės darbo vietų.

VMG grupė yra Akmenės LEZ operatorė.